شرایط استفاده از کلاس آنلاین قبولی

آخرین به‌روزرسانی ۲۳ شهریور ۹۹


طبق موارد ذکر شده در این توافق نامه، ایجاد حساب کاربری توسط مشتری و استفاده از هرگونه خدمات کلاس آنلاین قبولی به منزله پذیرش و قبول کلیه توافق‌نامه‌ قبولی خواهد بود.


خدمات کلاس آنلاین قبولی

مشتری می تواند با کلاس آنلاین قبولی از فناوری ارتباطات آنلاین برای برقراری ارتباطات زنده و برخط با دانش آموزان و مخاطبین، همکاران، کارکنان خود و برگزاری جلسات کاری و شخصی و به اشتراک‌گذاری تکالیف و فایل ها ، اطلاعات، مستندات و… مطابق با موارد ذکر شده در این توافق‌نامه بهره‌برداری نماید. کلاس آنلاین قبولی خود را بر بستر شبکه‌های اینترنت داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران و اینترنت بین‌المللی ارایه می‌نماید و خود تامین‌کننده این زیرساخت ها نیست.


حقوق مالکیت معنوی

مشتری اطلاع دارد که خدمات و محصولات مرتبط با آن جزو دارایی های شرکت قبولی و موسسین آن بوده و مشمول قوانین حقوقی جمهوری اسلامی ایران هستند. ازاین‌رو مشتری حق هیچ‌گونه دخل و تصرف در خدمات (مانند حذف کپی رایت، لوگو، عنوان، لینک و…) را ندارد. همچنین حق تغییر، ویرایش، واگذاری به غیر، مهندسی معکوس، تلاش برای دستیابی به کدهای اصلی محصول را ندارد.


واگذاری به شخص ثالث

 مشتری می‌تواند از خدمات کلاس آنلاین قبولی به عنوان زیرساخت جهت توسعه فعالیت‌های خود و کسب درآمد بهره‌برداری نماید و با امکانات فراهم شده از سوی قبولی ضمن مدیریت خدمات فراهم شده بخشی از آن را به‌صورت کنترل شده و محدود در اختیار شخص ثالث حقیقی و یا حقوقی قرار دهد ولی حق واگذاری کل خدمات ارایه‌شده را به شخص ثالث حقیقی و یا حقوقی ندارد.


حق به‌روزرسانی و ارتقا

مشتری می‌تواند از یک یا تمامی تغییرات خدمات که به منظور رفع مشکلات و بهبود عملکرد خدمات تحت عنوان به‌روزرسانی از سوی شرکت قبولی برای تمامی مشتریان عرضه می‌گردند در طی اشتراک به‌صورت رایگان استفاده نماید.. مشتری آگاهی کامل دارد که قبولی ممکن است خدمات خود را به صلاحدید خود در هر زمان به‌روزرسانی نماید و هیچ‌گونه تعهدی مبنی بر اطلاع‌رسانی به مشتری در خصوص به‌روزرسانی‌های انجام شده نخواهد داشت.


تعهدات مشتری

مشتری تنها در خصوص محتوای رویدادها، حساب کاربری و هر آنچه در حین بهره‌برداری از خدمات قبولی منتقل و منتشر می‌گردد مسئول است. نحوه استفاده مشتری از خدمات قبولی مشمول مفاد این توافق‌نامه و تمامی قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های حقوقی و قانونی منطقه‌ای، استانی، کشوری (جمهوری اسلامی ایران) و بین‌المللی خواهد بود که موارد زیر بخشی از این قوانین و مقررات هستند:

پست، انتشار و فراهم نمودن دسترسی به هرگونه نرم افزار و یا فایل‌های الکترونیکی و کامپیوتری که محتوی ویروس، تروجان، کرم و سایر برنامه‌های مخرب و مضر هستند اکیدا ممنوع است.

استفاده از خدمات در راستای هرگونه هدف غیرقانونی (سیاسی، اخلاقی، اعتقادی، دینی، تجاری و…) مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین‌المللی اکیدا ممنوع است.

استفاده از خدمات با هدف تلاش غیرقانونی برای دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های رایانه ای و تجهیزاتی که مشتری حق دسترسی به آن‌ها را ندارد و یا دخالت و ایجاد اختلال در سایر شبکه‌های رایانه‌ای و یا شبکه‌های مرتبط با خدمات اکیدا ممنوع است.

تجاوز به حقوق کپی رایت، ثبت اختراع، علایم تجاری، اسرار تجاری، حقوق مالکیت، حقوق عمومی، حقوق شخصی اشخاص ثالث و یا انتشار و به اشتراک‌گذاری محتوایی که حق مالکیت آن‌ها متعلق به مشتری نبوده و مجاز به انتشار و به اشتراک‌گذاری آن‌ها نیست اکیدا ممنوع است.

انتشار هرگونه محتوای غیرقانونی، مغایر با شئونات اسلامی، ضد دینی، آزاردهنده، افترا آمیز، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، زشت و غیراخلاقی، سوء استفاده کننده، خشونت‌آمیز، تهدیدآمیز، رعب‌انگیز، مضر، مبتذل، ناپسند و رکیک و هرگونه مطالب قابل اعتراض اکیدا ممنوع است. مشتری موافقت خود را مبنی بر پذیرش مسئولیت استفاده کارکنان، مخاطبین، شرکای تجاری و تمامی افرادی که امکان بهره‌برداری از خدمات فراهم شده برای مشتری را دارند اعلام می‌دارد. ازاین‌رو قبولی در‌صورتی‌که به دلایلی احساس نماید رفتار مشتری در حین بهره‌برداری از خدمات قبولی موجب نقض مفاد این توافق‌نامه گردیده است حق مسدود نمودن و یا غیرفعال کردن حساب کاربری مشتری و خدمات ارایه شده به ایشان را همراه با هرگونه اقدامی که به صلاحدید خود لازم و یا مناسب بداند را دارد.

اپلیکیشن قبولی مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت، مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت ناشی از این موارد بر عهده‌ی استفاده‌کننده خواهد بود.

اپلیکیشن قبولی می تواند سرویس‌های شبکه‌ای از جمله امکان چت، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، گروه خبری، شبکه‌ی دوستان و سایر سرویس‌هایی که امکان ارتباط استفاده‌کنندگان را تسهیل می‌نماید، داشته باشد. استفاده‌کننده متعهد می باشد که از این سرویس‌ها صرفا برای دریافت و ارسال پیام‌های مرتبط با موضوع برنامه استفاده نموده و مقررات عمومی استفاده از این امکانات را با توجه به شئونات و ضوابط شبکه‌های اجتماعی رعایت نماید. مسئولیت‌های ناشی از بی‌توجهی به این موضوع، با استفاده‌کننده بوده و شرکت در صورت بروز مشکلات ناشی از عدم رعایت این مقررات می‌تواند نسبت به قطع سرویس به‌طور یک‌جانبه اقدام و برای پیگیری‌های لازم اقدام قانونی نماید.

استفاده‌کننده‌ی مجاز کسی است که مراحل ثبت نام را تکمیل نموده و با دریافت حساب کاربری امکان استفاده از اپلیکیشن قبولی را داشته باشد. استفاده‌کننده نمی‌تواند حساب کاربری خود را در اختیار دیگری قرار داده و خلاف مقررات، از آن استفاده نماید. در صورت بروز تخلف، حقوق شرکت برای مسدود کردن حساب کاربری و پیگیری احتمالی قانونی، محفوظ است.


گذرواژه حساب‌های کاربری

مشتری برای استفاده از خدمات فراهم شده توسط قبولی می‌بایست یک آدرس ایمیل جهت ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سایت و یک گذرواژه برای دسترسی به این حساب کاربری را انتخاب نماید. قبولی هرگز ایمیلی مبنی بر درخواست ارایه نام کاربری و گذرواژه به مشتریان و کاربران خود ارسال نمی نماید. برای حفظ امنیت خدمات، مشتری می‌بایست نام کاربری و گذرواژه خود را کاملا محرمانه حفظ نماید. دسترسی به خدمات حفاظت شده با نام کاربری و رمز ورود تنها برای افراد مجاز که این اطلاعات را در اختیار داشته باشند فراهم گردیده است. مشتری مجاز به استفاده از حساب کاربری شخص دیگر نبوده و نباید مشخصات حساب کاربری خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهد.قبولی مسئول خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری (با آگاهی یا بدون آگاهی مشتری) نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه مشتری خواهد بود. اگرچه مسئولیت خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری که ممکن است متوجه قبولی و شرکای تجاری آن گردد بر عهده مشتری بوده و مورد دادخواست قانونی قرار خواهد گرفت. مشتری متعهد می‌گردد از تمامی گذرواژه‌های خود با دقت حفاظت نماید چرا که مسئولیت هرگونه فعالیت و بهره‌برداری از کلاس آنلاین قبولی متوجه صاحب حساب کاربری مربوطه (مشتری) است. مشتری متعهد می‌گردد هرگونه استفاده افراد ناشناس از حساب کاربری خود یا فعالیت‌های مشکوک به نقض امنیت حساب کاربری که شامل سرقت اطلاعات حساب کاربری یا خطر انتشار این اطلاعات است را بلافاصله به قبولی اعلام نماید.


هزینه‌ها و شرایط پرداخت

قبولی در قبال ارایه خدمات هزینه‌هایی را به‌صورت ماهیانه، سالیانه و یا پرداخت موردی از مشتری دریافت می‌نماید. این هزینه‌ها در قالب صورت‌حساب‌های آنلاین صادر شده و به روش‌های مختلف (واریز به حساب، کارت به کارت، پرداخت آنلاین) توسط مشتری پرداخت می‌گردند. شرایط و ضوابط مالی قبولی به شرح زیر هستند:

در روش‌های پرداخت آنلاین، مشتری به درگاه‌های مستقیم و واسط بانکی متصل شده و اطلاعات مالی مشتری به هیچ عنوان در اختیار قبولی قرار نمی‌گیرند. قبولی نهایت دقت و حساسیت را در انتخاب درگاه‌های بانکی در نظر می‌گیرد اما مسئولیت امنیت اطلاعات مالی مشتری به هیچ عنوان بر عهده قبولی نبوده و صاحبان درگاه‌های پرداخت الکترونیک بر اساس توافق‌نامه‌های خود می‌بایست پاسخگوی کاربران خود از جمله مشتری قبولی باشند. با این حال در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، قبولی نهایت همکاری و مشارکت را با دستگاه های قضایی و قانونی مرتبط جهت رفع مشکل مشتری خواهد داشت.

فعال‌سازی خدمات مورد تقاضای مشتری منوط به پرداخت هزینه‌های اعلام شده در قالب صورت‌حساب است و قبولی بدون پرداخت این هزینه‌ها هیچ گونه تعهدی در خصوص ارایه خدمات به مشتری ندارد. مدت زمان لازم برای صدور صورت‌حساب پس از دریافت درخواست مکتوب مشتری (فرم سفارش، ایمیل، پیام الکترونیکی، خرید آنلاین و…) حداکثر 24 ساعت بوده و مهلت پرداخت صورت‌حساب 10 روزکاری است. در صورت عدم پرداخت صورت‌حساب در مهلت مقرر قبولی می‌تواند نسبت به تمدید صورت‌حساب صادر شده و یا صدور صورت‌حساب جدید اقدام نموده و در صورت نیاز بنا بر صلاحدید خود از ارایه خدمات به مشتری صرف نظر نماید.

مشتری می‌تواند در هر زمان از دریافت خدمات قبولی انصراف دهد اما هزینه پرداخت شده به هیچ عنوان به مشتری مسترد نخواهد شد.

مشتری می‌تواند در هر زمان نسبت به ارتقای خدمات خود درخواست نماید. در این صورت قبولی با در نظر گرفتن هزینه پرداخت شده توسط مشتری برای خدمات فعلی، میزان مصرف مشتری از خدمات فعلی و هزینه خدمات جدید مورد تقاضا، صورت‌حساب جدیدی را صادر می‌نماید که پس از پرداخت توسط مشتری، خدمات مورد تقاضا برای ایشان فعال خواهد شد.

مشتری در پایان مدت تعیین شده خدمات می‌تواند نسبت به تمدید و یا انصراف از دریافت خدمات اقدام نماید. قبولی 10 روز کاری قبل از اتمام خدمات فعلی، صورت‌حساب جدید را با فرض تمدید خدمات فعلی برای مشتری ارسال می‌نماید و در صورت پرداخت صورت‌حساب صادر شده خدمات فعلی برای مشتری تمدید می‌گردد. در‌صورتی‌که مشتری قصد تغییر نوع خدمات و یا مدت قرارداد را داشته باشد می‌بایست قبل از پایان مهلت خدمات فعلی، مراتب را به‌صورت مکتوب به قبولی اعلام نماید تا صورت‌حساب جدید برای ایشان صادر گردد.

هرگونه تاخیر در تمدید خدمات و یا عدم پرداخت صورت‌حساب صادر شده در مهلت مقرر، به منزله انصراف مشتری از دریافت خدمات بوده و قبولی مجاز به قطع دسترسی‌های مشتری، مسدود نمودن حساب کاربری ایشان و توقف خدمات دریافت شده خواهد بود.

با قطع دسترسی مشتری به خدمات، مسدود شدن حساب کاربری و یا لغو عضویت در وب‌سایت قبولی، ممکن است اطلاعاتی که مشتری در ارتباط با خدمات قبولی ذخیره نموده باشد به طور کامل توسط قبولی حذف شوند. قبولی در صورت توقف خدمات، قطع دسترسی‌ها و حذف اطلاعات مشتری به دلیل شمول هر یک از مفاد توافق‌نامه‌های قبولی، هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به نتایج آن نداشته و ملزم به پاسخگویی به مشتری و یا هر شخص ثالث دیگری نخواهد بود.

قبولی در هر زمان مجاز به تغییر تعرفه‌ها و افزایش یا کاهش هزینه خدمات خود است. این تغییرات در بخش‌های مرتبط با وب‌سایت قبولی منعکس می‌گردد و مشتری در هر زمان می‌تواند با مراجعه به وب‌سایت از آخرین تغییرات تعرفه‌ها مطلع گردد. تغییر تعرفه‌ها در قرارداد فعلی مشتری اثری نداشته و در صورت تمدید خدمات و یا درخواست خدمات جدید مبنای صدور صورت‌حساب قرار خواهد گرفت.


ضمانت خدمات

مشتری اطلاع دارد که بخش عمده ای از خدمات قبولی بر بستر اینترنت ارایه شده و کیفیت این خدمات به زیرساخت ارتباطی فراهم شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران وابسته است. ازاین‌رو در صورت بروز هرگونه اختلال در بسترهای ارتباطی داخل و خارج از کشور، کیفیت اینترنت و سایر عوامل خارج از کنترل قبولی، هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه قبولی نبوده و تا رفع عوامل مذکور کلیه اثرات ناشی از آن در خدمات قبولی غیرقابل اجتناب خواهند بود و شامل تضمین و گارانتی های خدمات نمی‌گردند. قبولی هیچ‌گونه ادعایی در خصوص بی‌عیب و نقص بودن خدمات خود و عدم بروز خطاهای مقطعی و اختلال‌های موردی در خدمات فراهم شده را ندارد.

قبولی به هیچ عنوان مدعی متناسب بودن امکانات و قابلیت‌های خدمات با نیازهای مشتری نبوده و مشتری می‌بایست با استفاده از خدمات رایگان فراهم‌شده از سوی قبولی از کاربرد خدمات برای رفع نیازهای خود اطمینان حاصل نماید و لذا ارایه درخواست خدمات از سوی مشتری به منزله آگاهی کامل مشتری از امکانات و قابلیت‌های خدمات قبولی خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص بر عهده قبولی نخواهد بود.

مشتری اطلاع کامل دارد که مسئولیت هرگونه محتوا، فایل و اطلاعاتی که در حین بهره‌برداری از خدمات قبولی میان کاربران و مشتری ارسال و دریافت می‌گردند متوجه مشتری بوده و خسارات احتمالی وارد بر هر نوع سیستم رایانه ای یا از دست دادن اطلاعات حاصل از دانلود و استفاده از محتوای ذکر شده بر عهده مشتری خواهد بود و قبولی هیچ‌گونه نظارت و مسئولیتی در قبال موارد ذکر شده ندارد.

از آن‌جا که هدف مشتری در بهره‌برداری از خدمات قبولی برقراری ارتباط میان افراد و انتشار محتوا در قالب نوشتار، تصاویر، فیلم، اسلاید، صوت و... با اهداف آموزشی، مشاوره‌ای... است، قبولی امکان ضبط و ذخیره‌سازی این محتوا را در انحصار مشتری قرار داده و وظیفه استفاده صحیح از این امکان و مدیریت آن بر عهده مشتری خواهد بود. مشتری اطلاع کامل دارد که با وجود فراهم نبودن امکان ذخیره‌سازی و ضبط و نگهداری محتوای کلاس ها برای کاربران عادی در محیط خدمات قبولی، همچنان امکان استفاده از برنامه‌ها، محصولات و نرم‌افزارهای جانبی توسط مخاطبین و ذخیره‌سازی و ضبط و نگهداری محتوای ارایه شده در کلاس ها وجود داشته و قابل پیشگیری نیست. لذا در صورت انتشار آگاهانه یا غیرآگاهانه محتوای کلاس ها توسط مشتری و یا شخص ثالث، قبولی هیچ‌گونه مسئولیتی را بر عهده نداشته و عواقب ناشی از آن تماما متوجه مشتری خواهد بود.


موارد استفاده مجاز

این توافق‌نامه به بیان سیاست‌های مصارف قابل قبول شرکت قبولی توسط مدارس و آموزشگاه ها و مشتریان و سایر اشخاص ثالث که به شرکت قبولی دسترسی دارند می‌پردازد.
راهنمایی‌ها و ممنوعیت‌های بیان شده در این توافق‌نامه در استفاده از خدمات قبولی توسط مشتری می‌بایست به همان اندازه توسط کارکنان مشتری و هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری که به‌صورت مستقیم یا غیرستقیم و به واسطه مشتری به خدمات قبولی دسترسی پیدا نموده اند اعمال گردد. استفاده از خدمات قبولی به منزله مطالعه، آگاهی و پذیرش مشتری از تمامی مفاد این توافق‌نامه است و مشتری متعهد می‌گردد که کاربران و مخاطبین خود (مشتری) مطابق با مفاد این توافق‌نامه عمل خواهند نمود و در صورت نقض مفاد این توافق‌نامه توسط مشتری یا کاربران ایشان مسئولیت کامل عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری است.


رفتار عمومی

مشتری می‌بایست از کلاس آنلاین قبولی در موارد مجاز اعلام شده استفاده نماید. مشتری مجاز به اختصاص، انتقال، توزیع، فروش، اجاره و فراهم نمودن دسترسی به کلاس آنلاین قبولی برای هیچ شخص ثالث دیگری که جزو دانش آموزان یا کارکنان خود نیست را ندارد.


مسئولیت محتوا

قبولی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای ایجاد شده، فراهم شده و یا منتشر شده توسط مشتری یا کاربران مشتری را بر عهده ندارد. قبولی هیچ گونه نظارت و سیستم کنترلی را برای محتوای مشتریان و کاربران آن ها که در برگزاری کلاس ها منتشر می گردند نداشته و مشتری در قبال موارد زیر به‌طور کامل مسئول است:

هرگونه محتوایی که توسط مشتری یا کاربران مشتری در بستر خدمات قبولی منتشر می گردند.

انطباق محتوای منتشر شده با تمامی قوانین کپی رایت، انتشار و توزیع محتوا در جمهوری اسلامی ایران

سوالی دارید؟

مطمئن نیستید که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستیم یا فقط توضیحی می خواهید؟ خوشحالیم که گپ بزنیم و موضوعات را برای شما شفاف کنیم.

تلفن تماس

۰۲۱-۹۱۰۱۵۳۹۱

آدرس ایمیل

info@ghabouli.info